Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Australian Open 12 Февруари, 2021

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на Australian Open
social Снимка: pixabay.com

Григор Димитров продължава с успешното си представяне на Australian Open.

Първата ни ракета не загуби нито един гейм в първия сет срещу световния №16 Пабло Кареньо Буста, а при резултат 1-0 във втората част испанецът се оттегли заради стомашно неразположение. Така сблъсъкът приключи след едва 38 минути и Гришо запази силите си осминафиналите, където ще се изправи срещу победителя от мача между Доминик Тийм и Ник Кирьос, които играят по-късно.

Днес е последният ден поне до заключителните етапи на турнира, в който ще има фенове по трибуните. От полунощ местно време в петък щатът Виктория влиза в петдневен локдаун заради клъстер на COVID-19 в хотел на летището в Мелбърн. Всичките случаи са от британския щам на вируса, който се счита за много по-заразен.

Професионалните спортни състезания, включително Australian Open, ще продължат по план, но без публика.