България първа по медали на турнира “Странджа” 01 март, 2021

България първа по медали на турнира “Странджа”
social Снимка: pixabay.com

Българските боксьори се представиха на изключително високо ниво в зала "София", като спечелиха общо 8 отличия от най-стария турнир в Европа - пет златни и три бронзови.

С титли се окичиха Стойка Кръстева (51 кг), Станимира Петрова (57 кг), Даниел Асенов (52 кг), Хавиер Ибаниес (57 кг) и Радослав Панталеев (91 кг).

Трети места заеха Светлана Каменова (57 кг), Мелис Йонузова (69 кг) и Петър Белберов (+91 кг). Това отреди първо място на България в класирането по медали.

Втората позиция е за боксьорите на Узбекистан, които спечелиха 3 златни и 3 бронзови отличия. Третото място е за Украйна - 1 златен, 3 сребърни и 2 бронзови медала.

Общо 7 държави спечелиха титли от купа "Странджа". Освен България, Узбекистан и Украйна, това сториха още Русия, Казахстан, Бразилия и САЩ.