Световната премиера на „Гладиатор II“ ще бъде с благотворителна цел 09 октомври, 2024
„Гладиатор II“ ще има световна премиера на 72-рото Кралско филмово представление, на което се очаква да присъстват принц Уилям и съпругата му Катрин, принцеса на Уелс.
Paramount Pictures и благотворителната организация The Film and TV Charity, която се оглавява от двете кралски особи и подкрепя хиляди хора, работещи в развлекателната индустрия на Велокобритания, се обединиха, за да дебютират на 13 ноември в Лондон с предстоящото продължение на историческия епос от 2000 г. на режисьора Ридли Скот.
86-годишният режисьор заяви:
„Създаването на „Гладиатор II“ потвърди цитата на Орсън Уелс, че създаването на филми е най-добрата влакова композиция, която едно момче може да има. Това беше най-голямата влакова композиция, която някога съм карал. Смятам, че е съвсем правилно премиерата на „Гладиатор II“ в Обединеното кралство да се състои в помощ на благотворителната организация Film and TV Charity, която работи неуморно в подкрепа на британската индустрия. Мисля, че филмът ще оправдае очакванията ви".
Събитието ще бъде излъчено в 30 киносалона в Обединеното кралство, в които се провеждат регионални премиери, и ще включва кадри от червения килим.
За още новини от света на киното – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Гастрит - какви са причините, симптомите и как да се справим?
Приключения за малки и големи организират край Казанлък на Велика събота
Православният свят отбелязва Велика събота преди Възкресение
Теа Тайрович и Дадо Полумента покоряват Балканите с дуета "Шамар"
Великден с делфините във Варна ще бъде безплатен за децата до 12 години
Православният свят отбелязва Разпети петък
Три милиона бездомни котки обитават улиците на Гърция
Бул. „Тодор Каблешков“ вече е напълно завършен в София
БПЦ няма да лети за Благодатния огън заради войната в Близкия изток
Боядисване на яйца, спортни игри и шествие на Велики четвъртък в София
„Златни младоженци“ ще си кажат отново „Да“ в Търговище