Община Варна търси най-красивата коледна украса 02 декември, 2022
Община Варна обяви начало на традиционната кампания за най-красива коледна украса на обществена или жилищна сграда, фасади, тераси, дворове, междублокови пространства, търговски помещения.
Всеки, който иска да сподели своето усещане за коледния дух и новогодишните празници, може да изпрати снимки или кратки видеа на празнична украса на имейл: ukrasa.varna@gmail.com, като посочи име, телефон за връзка и точен адрес, съобщиха от Общината.
Кадрите и клиповете ще бъдат публикувани в страницата "Да украсим Варна за Коледа" във фейсбук, а авторите, събрали най-много харесвания, ще получат награди. Кампанията ще продължи до 16:00 часа на 6 януари 2023 г., включително, след което ще бъдат обявени победителите.
На 4 декември, неделя, ще се проведе Десетият юбилеен кулинарен фестивал “Да споделим Никулден”. Участниците ще се представят в две групи - училища и ресторанти. Най-добрите ще получат дипломи и купи, а за отборите на училищата представители на бизнеса са осигурили и предметни награди. Всички сготвени ястия по време на фестивала ще се продават благотворително и със събраните средства ще бъде подпомогнат Домът за стари хора “Гергана”.
Хороскоп Виж всички
Новини
Kylie Minogue празнува 10 години „Kylie Christmas“ с нов албум и парти сингъл
Още осем участъка с контрол на средната скорост по АМ „Тракия“
Племенникът на Майкъл Джексън влиза в обувките на Краля на попа в „Mайкъл“
Елизабет представи „With You“ - първата й международна колаборация
Изплети одеяло и се включи в каузата за недоносени бебета
Ски ваканциите в Европа поскъпват, но достъпни алтернативи остават
Кантарджиев: Ваксинирайте се сега – пикът на грипа идва през януари
Цигарите и вейповете поскъпват от 2026 г. заради нови акцизи
Дъбенската група изненада с китка от родопски песни
Шакира със световен рекорд и титлата "Глобална икона на турнетата"
Град Левски почита земляците - Георги Парцалев, Григор Вачков и Дончо Цончев