
"Уроците на Блага" на Стефан Командарев - българското предложение за Оскар 07 септември, 2023

"Уроците на Блага" на Стефан Командарев е българското предложение за 96-ите награди Оскар за международен пълнометражен филм. Филмът е избран единодушно от комисия в състав Людмила Христозова Дякова, Зорница София Попганчева, проф. Емилия Стоева, гл. ас. д-р Деян Статулов и Христо Христозов.
Филмът вече има зад гърба си редица международни награди, включително голямата награда Кристален глобус на фестивала в Карлови Вари 2023, както и наградата на екуменическото жури.
Актрисата Ели Скорчева получи отличието за най-добра женска роля - наградата е за ролята на учителка, която заради телефонни измамници губи всичките си спестявания.
"Уроците на Блага" е драматичен филм, който разказва историята на една жена, която е изправена пред огромни трудности, след като е измамена от телефонни измамници.
Филмът ще бъде представен пред членовете на Американската филмова академия в началото на 2024 г. Тогава ще стане ясно дали той ще бъде номиниран за Оскар.
Хороскоп Виж всички
Новини

Коледни аромати - магията на празниците

„Давам“ - първата песен от соловата кариера на Venci Venc’

Дженифър Лопес с нов албум и филм "Това съм аз...Сега"

От днес София забранява старите коли в центъра

ТОП 5 на страните с най-много естествени езера

Коледни светлини и музика завладяват Велико Търново

Кюстендил възражда традицията за Коледно градче

Тейлър Суифт е най-слушаният изпълнител в Spotify

Декември ще започне с валежи и студ, после ще се затопли

„Всичко е любов“ - 44 години след премиерата, на големия екран

„Каритас България“ стартира поредното издание на кампанията „Защото СМЕ ХОРА!“
