Приключи ремонтът на 6 км от АМ „Тракия“ 02 април, 2021
Днес ще бъде пуснато движението в ремонтирания 6 км участък от автомагистрала „Тракия“ от общо 16,5 км, които се обновяват в момента.
Строителните работи започнаха в началото на февруари и от 10 часа днес се възстановява преминаването в отсечката между връзката за АМ „Марица“ и пътен възел „Чирпан“.
Ремонтът на останалата част от трасето до пътен възел „Чирпан - изток“ продължава и се предвижда да завърши на 19 април т. г.
Участъкът остава затворен за движение в двете платна. Пътуващите за Бургас ще преминават от пътен възел „Чирпан“ по третокласния път III-664 през околовръстния път на Чирпан и по път II-66 Чирпан – Стара Загора до пътен възел „Чирпан - изток“, където ще се връщат на автомагистралата, и обратно. Необходимо е шофьорите да карат внимателно и да спазват стриктно поставената пътна сигнализация.
Строителните дейности в 16,5 км участък са част от започналия през октомври м. г. поетапен ремонт на общо 52 км от АМ „Тракия“ /от 156-ти до 208-ми км/. Целта е след като завърши ремонтът на 16,5-километровия участък, да продължат дейностите в последните 24 км до п. в. „Стара Загора“.
Хороскоп Виж всички
Новини
Нова аудио гид система на три езика разказва историята на Царевец
Разногласия относно първия учебен ден за учебната 2026-2027 година
Планини, юрти и номадска култура: Защо Киргизстан оглави световната класация за пътувания
Нидерландия се оттегля от Евровизия 2027 в Бургас заради политически спорове
Платена публикация: Shell стартира „Достъпната спирка“ – инициатива за по-приобщаващо обслужване
Меган Маркъл преговаря за първата си значима роля след брака с принц Хари
Курортът Албена празнува 57 години с богата програма и звездни концерти
Спад на температурите, валежи и градушки през новата седмица
Благоевград предлага 16 климатични убежища от жегата
"Утре ще е късно" - нова изненада от Симона Загорова
Фестивалът Стъклена плетеница започва в архитектурния резерват Боженци