
Поредна акция на Пътна полиция в страната 15 януари, 2021

От днес до 20 януари у нас ще се проведе специализирана полицейска операция за контрол на пътното движение в малките населени места.
Операцията е планирана на база анализ на пътнотранспортния травматизъм от началото на годината в страната, който показва, че повече произшествия настъпват в малките населени места и на пътищата, които ги свързват.
Затова усилията на полицейските екипи ще бъдат насочени точно към тях, заяви на брифинг главен инспектор Лъчезар Близнаков от отдел „Пътна полиция“ - ГДНП.
Проверяващите ще следят основно за недопускане на управление на моторни превозни средства след употреба на алкохол или наркотични вещества, както и от неправоспособни водачи.
В големите градове също ще има засилено полицейско присъствие, но акцентът там ще е върху уязвимите участници в движението по пътищата.
Статистиката сочи, че от началото на годината са възникнали 54 пътнотранспортни произшествия с участието на пешеходци и това налага да се работи в тази посока, допълни още Близнаков.
Той подчерта, че идните дни полицейските екипи ще продължат да работят усилено, за да подпомагат движението заради влошената метеорологична обстановка.
Хороскоп Виж всички
Новини

Роксана се впусна в дует с млад изпълнител

Котка за домашен любимец - всичко, което трябва да знаем за отглеждането ѝ

София посреща финала на екоинициативата "Книги за смет"

Стара Загора отбелязва своя празник

Тони Стораро записа песен на Василис Карас

Ваксините - полезно е да знаем!

Бургазлии ще решават екологични загадки в играта “Бургас, раздвижи се!“

„Момчилград – сърцето на Източните Родопи“ гостува в София

Строги правила за смартфоните подобряват съня на тийнейджърите

Графа тръгва на път с нова онлайн поредица „Приятно ми е, Влади“

Еврото идва: Микро фирми теглят до €10 000 преди 1 януари
