Ноември е най - супеният месец в годината 09 ноември, 2025
Супите са чудесен начин да увеличите приема на зеленчуци през есента.
Според данни, събрани от базирания в Сан франциско портал Instacart, ноември е най - супеният месец в годината.
Статистиката им показва, че между октомври и февруари хората най-често предпочитат пилешка супа. Крем супата от пиле и крем супата от гъби също са сред лидерите.
А супата от леща, богата на протеини, пази от сърдечни болести и затлъстяване. Особено ако искате да увеличите приема на растителни протеини, диетоложката Мара Бъроуз посочва, че лещата е чудесно допълнение към вашата диета. Тя пояснява, че наситените мазнини (намиращи се в големи количества в месните продукти, особено в мазните разфасовки и преработените меса) повишават нивата на „лошия“ холестерол, което от своя страна увеличава риска от сърдечно-съдови заболявания и инсулт. Растителните протеини насърчават здравето на сърцето, намалявайки риска от сърдечно-съдови заболявания с 27%, според изследвания.
Лещата е една от най-богатите растителни храни на желязо, така че помага на хората на растителна диета да си набавят достатъчно желязо. Освен това лещата е с естествено ниско съдържание на мазнини и се състои предимно от ненаситени мазнини. Това означава, че ако се опитвате да отслабнете, включването на леща като основен източник на протеини ще ви помогне. Това е полезно и за сърцето, тъй като затлъстяването е рисков фактор за сърдечни заболявания, диабет тип 2 и инсулт.
Още здравни съвети слушай в „Доктор Здраве“ по радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Температури до 18 градуса и валежи в Западна България
Целият православен свят чества Възкресение Христово
Гастрит - какви са причините, симптомите и как да се справим?
Приключения за малки и големи организират край Казанлък на Велика събота
Православният свят отбелязва Велика събота преди Възкресение
Теа Тайрович и Дадо Полумента покоряват Балканите с дуета "Шамар"
Великден с делфините във Варна ще бъде безплатен за децата до 12 години
Православният свят отбелязва Разпети петък
Три милиона бездомни котки обитават улиците на Гърция
Бул. „Тодор Каблешков“ вече е напълно завършен в София
БПЦ няма да лети за Благодатния огън заради войната в Близкия изток