25 хиляди дръвчета ще бъдат подарени на варненци 15 март, 2024
Както е обичайно за пролетта, от Гората.бг в различни градове тече акция за даряване на фиданки за залесяване.
Във Варна - утре ще бъдат подарени 25 000 плодни, медоносни и паркови дръвчета. Всеки желаещ ще може да вземе безплатно фиданки от 10.30 часа на паркинга на хипермаркет на ул. „Атанас Москов“ 2.
Ще се подаряват плодни – кайсии, сливи, дюли, вишни, ябълки, череша, орехи и паркови и медоносни липи, акации, явори, люляци, бряст и др.
Организаторите от Гората.бг поясняват, че всеки може да получи 10, 20, 50 или колкото дръвчета пожелае и може да засади.
Хората ще получат инструкции за съхранение, засаждане и грижа, за да направят Варна и региона по-зелени, красиви и чисти.
В София всеки който иска да засади дръвче, ще може да се възползва на 30 и 31 март, когато ще бъдат подарени 50 хиляди плодни, медоносни и паркови фиданки.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Всеки може да стане таен Дядо Коледа и да зарадва деца от цяла България
Смъртта на режисьора Роб Райнер и съпругата му шокираха Холивуд
Мъгли и облаци ще бележат новата седмица
Романтичен уикенд в киното с "Докато вечността ни раздели"
Що е то детокс?
Теодора планира още проекти в модерен етно стил
Коледният влак на БДЖ добавя два следобедни курса до Банкя
Временни промени в услугите на Тол управлението заради преминаването към евро
Учени откриха връзка между тъмния шоколад и по-бавното стареене
Майли Сайръс с ново видео от Avatar: Fire and Ash
БДЖ въвежда нов график на влаковете от 14 декември