Шофьорите да не купуват винетки от сайтове с цени само в евро 21 юли, 2025
В разгара на активния летен сезон, когато пътуващите в страната се увеличават, чрез нелицензирани сайтове се продават винетки на високи цени, показани заблуждаващо само в евро, като се изисква плащането и на допълнителни такси.
За това предупреждават от националния доставчик на електронни услуги за пътни такси "Интелигентни трафик системи", който е официално регистриран в Агенция "Пътна инфраструктура" и предлага автоматично тол таксуване и сигурна продажба на електронни винетки.
От дружеството призовават шофьорите да не купуват винетки от неоторизирани сайтове, които често обявяват цените единствено в евро. Измамниците начисляват излишни допълнителни такси за "обработка", "посредничество" или "услуга", с които винетките се оскъпяват значително.
От "Интелигентни трафик системи" отбелязват, че използването на нелицензираните платформи създава и риск от погрешно въвеждане на данните и липса на валидна винетка навреме за планираното пътуване.
Сайтовете Vinetki.bg и TollPass.bg са официални партньори на АПИ. В тях цените на винетките са посочени в лева и в евро съгласно изискването за двойно обозначаване предвид предстоящото въвеждане на единната европейска валута у нас.
Стойностите напълно съответстват на официалните тарифи, определени от държавата.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
По-високо потребление вдигна сметките за ток през февруари
Бургас отхвърли карта от 1 евро за градския транспорт за пенсионери
Бананите: Естествено средство за по-добро настроение и сън
Социалните мрежи увеличават желанието на младежите да пият алкохол
Българска певица и популярен турски актьор излизат на сцената на Сан Ремо
Благоевград ще бъде домакин на шест фестивални дни - от фолклора до Бродуей
Учени създадоха гел, който произвежда кислород за заздравяване
Кои са най-добрите дестинации, хотели и плажове за предстоящата година?
„Битка след битка“ спечели шест награди БАФТА
България завърши на 28-то място по медали на Зимната олимпиада
България ще има поклоннически маршрут като испанския Камино