Грипна епидемия в Благоевград: строги мерки за ограничаване на заразата 21 януари, 2025
От утре, област Благоевград влиза в грипна епидемия, обявиха здравните власти. Причина за това е значителният ръст на заболелите, отчетен през последните дни. Основният поток от пациенти са деца и възрастни хора, които посещават личните лекари с часове чакане пред кабинетите.
Епидемията ще продължи от 22 до 30 януари, като ще бъдат въведени строги мерки за ограничаване на заразата:
- Засилена дезинфекция в обществените сгради.
- Задължително носене на маски в болниците.
- Забрана на свижданията.
- Преустановяване на профилактичните прегледи, задължителните имунизации и реимунизации, както и плановите консултации за здрави бременни жени и деца.
- Засилен филтър на децата в училищата и детските градини.
Регионалната здравна инспекция призовава за отговорност от страна на гражданите, за да се ограничи разпространението на грипа. Симптомите на заболяването са висока температура и кашлица, което изисква навременна консултация с лекар.
За още новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Ваксината срещу варицела става задължителна и безплатна от юли
Започнаха масови проверки на водните атракциони по Черноморието
Madonna и латино звездата Feid обединяват сили в нов глобален футболен химн
Нов филм с Еди Мърфи разказва историята на Магарето от „Шрек“
Кюстендил посреща хиляди гости за Празника на черешата
Банско се превръща в център на таланта, музиката, изкуството и летния туризъм
След триумфа на „Евровизия“: DARA ще представя културното наследство на България пред света
Нови цени от август: Тютюневите изделия поскъпват заради увеличение на акциза
Джейсън Стейтъм с нова екшън-класика в търсене на истината
Цените на винетките поскъпват с 30% от 1 август
Благоевград насърчава общуването без екрани и споделените моменти с три забавни инициативи