Над 170 милиона останаха без достъп до TikTok 19 януари, 2025
TikTok прекъсна достъпа на потребителите си в САЩ, след като не бяха предприети никакви действия малко преди националната забрана да влезе в сила от 19 януари.
TikTok се бори от месеци срещу този закон, който беше приет от Конгреса през март в името на националната сигурност, но Върховният съд на САЩ отказа вчера да го спре, с което предопредели съдбата на социалната мрежа в страната, ако правителството не се намеси в последния момент.
„Не може да има съмнение, че за повече от 170 милиона американци TikTok предлага важно средство за изразяване, взаимодействие и принадлежност към една общност“, заявиха единодушно деветимата съдии от Върховния съд. „Конгресът обаче е установил, че отчуждаването му е било необходимо, за да се отговори на неговите добре обосновани опасения за националната сигурност“, отбелязаха те.
Белият дом смята, че „прилагането на закона (трябва) да бъде възложено на следващото правителство, което ще встъпи в длъжност в понеделник“, се казва в изявление на говорителката Карин Жан-Пиер.
Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп заяви в събота, че "най-вероятно" ще даде на TikTok още 90 дни, за да постигне споразумение, което да позволи на популярната платформа за споделяне на видеоклипове да избегне забрана от страна на американските власти.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Ива и Велислава Костадинови разказват история за любовта
За първи път групи от САЩ и Индонезия идват за „Сурва“ в Перник
Bruno Mars обяви новия си солов албум „The Romantic“
Сънната апнея: тихият саботьор на здравето
НАСА обмисля спешна евакуация на Crew-11 от МКС поради здравословен проблем
Община „Тунджа“ посвети календара си за 2026 година на местните народни носии
Netflix пуска документален филм за финала на Stranger Things като подарък за феновете
БНБ въвежда извънредно работно време в съботите за обмяна на левове в евро
Фастингът сам по себе си не подобрява метаболизма без намаляване на калориите
Кои са най-очакваните филми през 2026 година
Галина Димитрова посреща Ивановден с „Брей Иване, Калояне“