
Нови цени за билети и карти в градския транспорт на Добрич от 2025 г. 17 декември, 2024

По-ниски цени за пенсионери и хора с увреждания
Снимка: unsplash.comОбщинските съветници в Добрич приеха нови цени на билетите и картите за градския транспорт. Промените ще влязат в сила от 1 януари 2025 година.
На редовно заседание бе решено, че цената на еднократния билет ще бъде 1,50 лева, а дневната карта за цялата градска мрежа ще струва 2 лева. Годишната карта ще се предлага за 300 лева.
За пътниците ще бъдат въведени тримесечни абонаментни карти на цена от 100 лева и шестмесечни карти за 170 лева.
Пенсионерите вече ще бъдат обединени в една група – над 70 години. Месечната им карта ще струва 10 лева, като разликата до досегашната цена от 15 лева ще се покрива от общинския бюджет.
Хората с увреждания също ще пътуват по-евтино. Месечната им карта ще бъде намалена от 12 на 10 лева, като разликата отново ще бъде компенсирана от бюджета на общината.
Учениците до 14 години ще пътуват безплатно по всички линии на градския транспорт. За по-големите ученици (от 14 години до 12-и клас), както и за студенти и докторанти, ще има шестмесечна карта за 50 лева и годишна карта за 90 лева.
Освен ценовите промени, от началото на следващата година ще влязат в сила и други корекции в транспортната схема, които бяха гласувани на предходно заседание на Общинския съвет в Добрич.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Теодора и Илиян Сандрев представят истинска фолклорна магия

Празник с кауза организира болницата в Габрово

От днес винетките поскъпват

Фолклорен спектакъл в Стара Загора: "Фолклорен диалог" обединява два елитни ансамбъла

Засилени проверки по пътищата за майските празници: жандармерия и пътна полиция с мащабна акция

Гуцанов: Няма да се отнемат права на пенсионери, а системата ще се надгражда внимателно

"C’est La Vie": Музикалният наръчник за живота от Дара Екимова

В Копривщица започва отбелязването на 149 години от Априлското въстание

Музеят в Търговище с нова инициатива - „Мога като баба, мога като дядо”

Готвят реформа в пенсионната система: обсъждат по-високи осигуровки и пътна карта за промени

Рада и Здравко Мандаджиеви - семейство извън стереотипите
