Асен Блатечки разкрива на едно дете какво е да си звезда в "Заведи ме вкъщи" 30 октомври, 2024
Новият български игрален филм "Заведи ме вкъщи" ще бъде представен днес в Бургас лично от режисьора Мартин Геновски и част от екипа на продукцията.
Прожекцията, която е част от изнесената програма на международния кино-литературен фестивал "Синелибри" в морския град, предхожда с около месец официалното тръгване на продукцията по кината в страната от 22 ноември.
В лентата, която е адаптация по повестта със същото заглавие на Михаил Вешим от преди 10 години, участват актьорите Асен Блатечки, Койна Русева, Китодар Тодоров, Антон Радичев, Албена Колева, Петър Калчев и Яна Маринова.
Филмът проследява историята на сираче на име Ян, което е изиграно от 12-годишния Алекс Маринов. В дома за деца без родители, където то живее, пристига бате Злати (в ролята Асен Блатечки), прочут шоумен и водещ на телевизионно предаване, чийто рейтинг отбелязва огромен спад. За да вдигне отново популярността на шоуто, бате Злати подема инициативата „Заведи ме вкъщи“ и кани малкия Ян да му гостува за Коледа. Така за ден детето попада в светлината на прожекторите и научава от първа ръка за фалшивия блясък на успеха.
За още новини от света на киното – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Децата и "глобалната мрежа"
На Тодоровден в кв. „Бенковски“: зрелищни конни състезания и 70 години Конна полиция
24-часова стачка блокира Гърция на 28 февруари: Какво трябва да знаете
Полицията с извънредна акция по пътищата за празниците
Лора Христова е най-голямата изненада на Олимпиадата в Милано
Русе представя 3D проект, който възстановява облика на града от 1930 г.
Емблематичен хит на Кети Гарби излиза с модерно звучене
Нов фолклорен проект среща Севера и Тракия в „Я, чуйте, чуйте“
Над 200 деца ще рецитират „Аз съм българче“ и ще изпеят „Питат ли ме дей зората“
Овесена каша сваля холестерола само за два дни
Близо 50 000 българи на Шипка и във Велико Търново за 3 март