Прощаваме се с музикалната легенда Кирил Маричков 15 октомври, 2024
Близки, приятели, колеги и почитатели ще си вземат последно сбогом днес с Кирил Маричков. Опелото ще от 13 часа в столичния храм „Света София“.
Рок легендата си отиде от този свят 20 дни преди да навърши 80 години. Започва кариерата си през 1962 с „Бъндараците“ - една от групите-пионери на българския рок. Следват 40 години с „Щурците“ и рекордните над 2 600 концерта, десетки албуми и безброй турнета.
Кирил Маричков е автор на повече от 150 песни, а хитове като „Рок в минало време“, „Вкусът на времето“, „Конникът“, „Клетва“, „Хамлет“, „Зодия щурец“ феновете му ще помнят винаги. Той стои и зад музиката на 14 филма, сред които „Вчера“, „Адио Рио“, „Дунав мост“.
В неделя вечерта в памет на легендарния рок музикант, стотици китаристи изпълниха "Клетва" - емблематичната песен на "Щурците". Целият парк пред НДК беше огласен от звуците на стотици китари.
Днес сдружението "Близо до теб" организира също масово отдаване на почит на Кирил Маричков в Дупница. Желаещите ще имат възможност да изсвирят заедно на китари и да изпеят любимите си песни на рок легендата и "Щурците". Началото е предвидено за 12:30 до Фонтаните в центъра на града.
За още новини– слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Том Круз става петролен магнат
Още осем района в София избират своите символи
Джена става гореща и опасна
За първи път у нас - Димитровград предлага “Спорт в парка” за възрастните хора
Йоргос Адамопулос и Камелия заедно в "Тръпката"
Летните намаления в Гърция стартираха при засилен туристически поток
Слънчеви дни предстоят в страната преди новата вълна от валежи
Родители и тийнейджъри - мисия възможна! - част II
Meta спря инструмента, който създаваше картини със снимки на потребители
Над 100 ретро автомобила и социалистически класики изпълват центъра на Габрово
Брюксел настоява Meta да промени алгоритмите на Facebook и Instagram