
Туристи празнуват Деня на Независимостта с поход в Смолян 22 септември, 2024

С поход „По стъпките на Капитан Петко Войвода“ на 22 септември в Смолян ще бъдат отбелязани важни събития от българската история – 116 г. от обявяването на Независимостта, 112 г. от Освобождението на Родопите и 146 г. от Освобождението на България.
Три лъча с туристи и планинари от различни области на страната ще тръгнат към „Кокоши връх“ над Смолян - от вр. Снежанка в Пампорово, от езерото „Рибката“ и от Смолянски езера. На „Кокоши връх“ е било скрито знамето на четата на Капитан Петко Войвода, според разкази на четник от Устово.
След като планинарите от трите лъча стигнат на върха, организаторите на събитието ще припомнят паметните събития, свързани с Капитан Петко Войвода и Освобождението на Родопите.
Програмата на празника ще продължи с курбан за здраве, който се дава от сдружение „Гид“-Смолян. Предвидени са спортни игри и състезателно преминаване на пътека „Трите смолянски езера“.
Походът „По стъпките на Капитан Петко Войвода“ се провежда за втора поредна година. Организатори са Сдружение на планинските водачи „Гид“, Съюз на тракийските дружества в България, Български туристически съюз.
Още любопитни новини слушай в ефира на радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Българският филм „Стадото“ се бори за „Оскар“

Нови изравнителни сметки за отоплителен сезон 2024/2025 в София: 48% от домакинствата с възстановявания

Нова електронна система за управление на ваксините в България

Иван Радуловски представя новата си песен "Мария"

Голяма Богородица е. Имен ден имат 179 хиляди българи

Йоргос Мазонакис е приет в психиатрична клиника

С "Жена мечта" Меди каза НЕ на комерсионалното възприятие за красота

Индийският танцов стил одиси представят в четири български града

„Български пощи“ подготвят над 3000 служители за обмяна на левове в евро

Отменят празника на остров Света Анастасия заради бурно море

Любовен триъгълник разпалва страстите в „Материалисти“ от 15 август
