Български остров празнува с най-дългото хоро и "Плувен маратон за Мария" 15 август, 2024
Датата 15 август е специална за остров Света Анастасия – любима дестинация на българи и чужденци от цял свят.
Тази година островът край Бургас ще отбележи с богата културна програма 10 години от обявяването му за туристическа дестинация. В продължение на 4 дни са предвидени много концерти, изложба, поетично четене и още изненади.
Днес посетителите ще се насладят на майсторските изпълнения на Ансамбъл „Странджа“ и ще се включат в най-дългото островно хоро. Кулминацията на вечерта ще бъде вълнуващата среща с "Мери Бойс Бенд" – една от най-обичаните български групи.
На 16 август ще се проведе „Плувен маратон за Мария“, а вечерта е посветена на хубавата българска музика с концерт на Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени.
В съботния ден ще има среща с художника Тошко Вачев и разказ за неговото творчество, а всички посетители ще могат да разгледат експозицията икони, подредени в притвора на храм „Успение Богородично“. Концертите вечерта са на група Остава и най-успешната българска алтернатив/инди рок група Hayes & Y.
В последния ден от фестивал еще бъде представен „Чудото на Сътворението Параклис Св. Анастасия“. Това е филм на Петър Генчев за православния подводен параклис, потопен в акваторията на острова.
Освен всички тези забавления, в дните 15, 16 и 17 август всички посетители на острова ще могат да разгледат фара, който ще е отворен за посещение. Той се издига на височина 21 метра и от него може да се види Бургаския залив от "птичи поглед". Инициативата се осъществява съвместно с Хидрографска служба - Варна и Военноморските сили.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Галин, Десита и Мирела превземат клубовете с "Върколакът"
С различни събития отбелязваме 176 години от рождението на Иван Вазов
Шестото издание на „Хисарлъка Experience“ събира български и чуждестранни музиканти с вход свободен
Мат Деймън: „Одисея“ е като шест или седем филма в един
Елена Папаризу завладява дансинга с модерно поп звучене
Благоевград събира на площада футбол, кино и спортни игри за децата
СЗО предупреждава Европа за нова опасна гореща вълна с температури до 43 градуса
Бюджетът на ДОО за 2026 година мина на първо четене в бюджетната комисия
Джордж Клуни ще получи награда за цялостно творчество във Венеция
Профилактиката и имунизациите са най-сигурната инвестиция в семейното здраве
Изплащането на осъвременените пенсии за юли започва от 7 юли