Децата в Пловдив ще играят свободно в училищните дворове и през ваканцията 07 август, 2024
Кметът на Пловдив разпореди директорите на общинските училища да осигурят свободен достъп до дворовете на учебните заведения.
Заповедта на Костадин Димитров влиза в сила от 12-ти август. Свободният достъп на децата трябва да бъде осигурен за времето от 9.00 до 21.00 часа в неучебно време, в делнични и почивни дни. Директорите трябва да организират и контролират достъпа, а при констатирани нарушения да подават сигнал до съответните органи.
„Децата на Пловдив трябва да имат възможност да ползват свободно училищните дворове, да спортуват и играят в тях и през ваканциите. Воден от това убеждение и след проучване практиката в други големи български общини, издадох нареждането. В тази връзка получих и много сигнали и запитвания от родители и ученици“, заяви кметът.
Костадин Димитров призовава учениците и гражданите, които ще ползват съоръженията, да пазят имуществото и да спазват правилата, въведени от ръководствата на училищата.
За още новини – слушай радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Сабрина Карпентър ще участва в нов филм по „Алиса в страната на чудесата“
Съд в Мюнхен: OpenAI е нарушила авторски права върху германски песни
Madonna отбелязва 20 години от „Confessions on a Dance Floor“ с дигитално луксозно издание
Давид Миланов представи дебютния си сингъл „Цялата вселена“ точно в 11:11 на 11.11
Леонардо ди Каприо разкри любимия си филм на Кристофър Нолан
Триумфът на Галена: "Еуфория" се превърна в невиждан спектакъл от световна класа
Любов отвъд смъртта: „Докато вечността ни раздели“ тръгва по кината на 12 декември
Новак Джокович намекна за край на кариерата след Олимпиадата в Лос Анджелис
Парите от паркиране в София – директно за районите със синя и зелена зона
Филмът за Майкъл Джексън чупи рекорди преди да излезе
Номинации за наградите Грами за 2026