
Багри, етноси и килими ще украсят Котленския Балкан до 28 юли 26 юли, 2024

От днес до 28 юли в парк „Изворите“ в Котленския Балкан, се организира единственият по рода си Фестивал на етносите, багрите и котленския килим.
В основата на събитието е Община Котел, която се грижи за съхраняването на местните традиции и занаяти, а в организацията на празника се включват представители и на четирите общности от български, турски, каракачански и ромски произход.
Уникалният фестивал е вдъхновен от пъстрия котленски килим, който се тъче на вертикален стан. Друга важна негова особеност е, че той комбинира успешно различни занаяти, изложения, демонстрации, ритуали, кулинария, литература, изкуство, танци, музика, багри и килими.
От Община Котел приканват жителите на града, в дните на фестивала 26, 27 и 28 юли, да не използват личните си автомобили за придвижване до парк „Изворите“.
Осмото издание на Фестивала на етносите, багрите и котленския килим e с вход свободен.
Медиен партньор на събитието е Радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Паола представя "Да те забравя"

Как да разпознаем следродилната депресия?

Теа Тайрович вдигна тайна сватба

Светла събота: Ден на св. Йоан Кръстител и памет за покойните

С велопоходи в четири града обръщат внимание на хората с хемофилия

Plovdiv Vibes 2025: „Генерации“ събира пловдивчани и гости в 10-дневен културен маратон

Веселин Маринов с концерт в Бяла и премиера на песента „Моя Бяла“

По-високо обезщетение и по-голям процент за работещите майки през втората година от майчинството

Виктория представя първа колаборация с международен изпълнител

Финалът на ТОП 10 Български танцов фолклор ще бъде във Варна

Пещера „Шаренка“ край Мадан вече е отворена за посетители
