
БДЖ увеличават броя на влаковете между София и Бургас 24 юни, 2024

От тази седмица БДЖ ще увеличат броя на влаковете между София и Бургас, за да отговорят на нарастващия летен пътникопоток. Това съобщи министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков след среща с ръководството на железниците.
Допълнителни вагони и нов влак
- Включен е допълнителен вагон в нощния влак София-Бургас.
- От петък ще бъдат добавени още два вагона към композицията.
- От 29 юни тръгва нов влак по линията София-Бургас.
- С това броят на влаковете между двата града ще стане 10 на денонощие.
От днес вече пътува втора композиция с 4 от новодоставените германски вагони по линията София-Бургас. Тя тръгва от столицата в 6:40 ч. и се връща обратно в следобедните часове.
От БДЖ поясниха, че проблемът с недостига на места е възникнал, тъй като влакът е без задължителна резервация и спира на необслужвани гари. Кондукторите не разполагат с връзка с билетоиздаващата система, което затруднява контрола на закупените билети.
Електронни устройства за продажба на билети
За да се реши този проблем, БДЖ започват поетапно да оборудват влаковете с електронни устройства за продажба на билети. Такива устройства вече работят пилотно по линията София-Видин. Предстои да бъдат въведени в експлоатация още 140 устройства, като с приоритет ще се оборудват най-натоварените влакове в страната.
За още новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Пролетна нестабилност: Дъждове, слънце и температури до 30° в края на седмицата

Няма правила в любовта и „Войната на семейство Роуз“

Емилия и Слави Трифонов отново заедно

"Влюбих се в теб" - новата песен на Никос Вертис

Фики и Кости се събраха за "Много си добра" - хит резачката на лятото

19 май - Световен ден за борба с възпалителните чревни заболявания

Габрово празнува с грандиозно карнавално шествие

Финалът на Евровизия 2025: 26 държави се борят за победата в Базел

Евгени Минчев - Мили българи, не сте ме смачкали!

Опасно време в Гърция: предупреждение за българските граждани

Гърция облекчава правилата за кемпери след обществен натиск
