Славното минало на Пловдив оживява от 14 до 16 юни 14 юни, 2024
За 6-а поредна година Сдружение за исторически възстановки „Филипопол” ще потопи публиката в славното минало на Пловдив с поредица от възстановки и демонстрации през следващите три дни.
Фестивалът „Пловдив – древен и вечен: история, етнология, култура и изкуство“ ще посрещне близо 200 възстановчици от България, Хърватия, Сърбия, Румъния, Русия и Украйна.
Форумът ще бъде открит с шествие от Римския форум до Римския стадион на 14 юни. Специална програма ще даде старт на сцената на Римския стадион.
На 15 и 16 юни по традиция парк „Лаута” ще се превърне в арена на древните ни предшественици от Античността и Средновековието. Участниците ще пресъздадат живота в тези периоди във всички аспекти - храна, напитки, занаяти, музика, танци, стрелба с лък, езда, битки, етнология и култура.
Фестивалът „Пловдив – древен и вечен: история, етнология, култура и изкуство“ се финансира от Община Пловдив и е част от Културния календар на града за 2024 година.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Филм с българско участие спечели „Сребърна мечка" на Берлинале
Как да запазим мозъка си здрав – ежедневни стъпки за силна памет
Сирни заговезни: Време за прошка, древни традиции и духовна подготовка за Великия пост
Исхемична болест
Валя Балканска е номинирана за „Вдъхновител и пазител на непреходните ценности“
Магията на зелените очи: Защо те са най-редкият и мистичен феномен в света
Стара Загора е домакин на мащабен Панаир на науките и технологиите
Софийското метро изпреварва Варшава по мащаб до 2027 година
Крис Хемсуърт и Марк Ръфало се впускат в шеметна криминална надпревара по „Магистрала 101“
Теодора представи една от най-красивите си песни
DEEP ZONE и Rob Money от C-Block ни връщат към 90-те със съвременен стил