София засиява с Фестивала на светлините LUNAR 09 май, 2024
Третото издание на Фестивала на светлините LUNAR ще се проведе в София между 9 и 12 май.
Арт събитието ще преобрази централната част на столицата в огромна и сияеща галерия под открито небе, в която български и чуждестранни артисти ще представят вълнуващи 3D мапинг проекции и светлинни инсталации. Организатор и основен артистичен колектив зад проекта е българското студио за визуални ефекти MP-STUDIO, в партньорство с един от най-известните светлинни фестивали в света Festival of Lights International.
Достъпът до всички произведения ще бъде свободен.
Над 450 хиляди жители и гости на София посетиха всяко от първите две издания на LUNAR. Тази година на над 22 локации в София - сгради и площади, ще бъдат показани над 40 творби. Включват се чуждестранни и български артисти от 12 държави.
Маршрутът на фестивала е 4,5 км и ще заведе публиката в новата фестивална локация - Южен парк 2, където ще има осем светлинни инсталации, включително на задната фасада на Музея за съвременно изкуство.
По време на Фестивала на светлините LUNAR до 1:30 часа през нощта ще работи метрото, ще има и осигурен нощен градски транспорт.
В центъра на София няма да бъдат допускани автомобили. От 9 до 12 май част от улиците "Ангел Кънчев", "Дякон Игнатий", "Леге", "Цар Шишман", "Московска" ще бъдат затворени за движение на моторни превозни средства след 19:00 часа. В участък от бул. "Цар Освободител" преминаването на автомобили се ограничава след 20:00 часа.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Три милиона бездомни котки обитават улиците на Гърция
Бул. „Тодор Каблешков“ вече е напълно завършен в София
БПЦ няма да лети за Благодатния огън заради войната в Близкия изток
Боядисване на яйца, спортни игри и шествие на Велики четвъртък в София
„Златни младоженци“ ще си кажат отново „Да“ в Търговище
Прощаваме се с Михаил Белчев - една от най-ярките личности в българската музика и култура
Виена вдигна глобите за изхвърлен фас на 70 евро
Как ще се движи градският транспорт в София в нощта на Възкресение
Кой ще е енергийно беден? Кабинетът прие нови критерии
„Благодаря“ събира фолклор и опера с послание за вяра и сила
Ученици от цялата страна отбелязват 150-годишнината от Априлското въстание