
"София филм фест на брега" започва днес в Бургас 21 март, 2024

22-ро издание на обичания бургаски фестивал ще отдаде почит към големия театрал, съмишленик, приятел и един от основоположниците на "София филм фест на брега" Борислав Чакринов.
Дългогодишният директор на бургаската „Мелпомена” ни напусна в началото на февруари. И тази вечер, 21 март, по традиция бургаският духов оркестър ще посрещне първите почитатели на световното кино в Културен дом НХК от 18.30 часа, когато е официалното откриване на „София филм фест на брега”.
22-рият „София филм фест на брега“ ще се проведе от 21 до 29 март в Културен дом НХК. Премиерно ще бъде показан документалният филм „Отвъд завесата“ на бургаския режисьор Слави Георгиев.
Зад камерата стои Христо Димитров - Хиндо, който, заедно със Слави Георгиев, е и съсценарист на 60-минутната лента.
Филмът показва кадри от живота зад кулисите и ни запознава с хората, стоящи зад завесата на сцената на ДТ „Адриана Будевска“.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

С "Жена мечта" Меди каза НЕ на комерсионалното възприятие за красота

„Български пощи“ подготвят над 3000 служители за обмяна на левове в евро

Отменят празника на остров Света Анастасия заради бурно море

Любовен триъгълник разпалва страстите в „Материалисти“ от 15 август

"Тайната дъщеря" на Фреди Меркюри проговори за първи път

„Алфа Рисърч“: Почти 50% от българите подкрепят влизането на България в еврозоната

Деница Сачева предлага гъвкаво работно време за родители през лятната ваканция

Световният ден на донорството на органи: Почит към смелостта и човечността

Четирима тийнейджъри са арестувани за кражба с взлом от дома на Брад Пит

Бионсе официално е носител на награда „Еми“

Село Железница кани на тридневен фестивал „Празник на музиката” и Традиционен събор „Успение Богородично”
