Отбелязваме Никулден с богата програма в цялата страна 06 декември, 2023
Над 200 000 именици празнуват на Никулден.
Освен тях днес празнуват моряците, рибарите, търговците и банкерите, чийто покровител е Свети Николай Мирликийски Чудотворец.
Никулден е празник на град Бургас. От Общината са организирали много богата програма.
Най-бургаските песни ще прозвучат на големия никулденски концерт, който започва в 17.30 часа на площад „Тройката“. Ще бъдат изпълнени песни като „Бургаски вечери“, „Ах, морето“, „Здравей, как си, приятелю?“, „Имало в Бургас“, „Момчето, което говори с морето“, „Непознати улици“. Около 18.30 часа се очаква да бъдат „запалени“ елхата и празничното осветление на града. След това ще бъдат изпълнени по-бързи, отново бургаски песни, които да накарат публиката да танцува.
Враца продължава традицията големите празници да се честват на централния площад в града. За поредна година Никулден ще бъде отбелязан с рибен курбан и благотворителна изложба-базар на пълнени шарани. Програмата започва в 11:30 часа с водосвет за здраве и благополучие и раздаване на рибен курбан на присъстващите. Ще бъдат раздадени риби на потребителите на социалните услуги.
Във Варна – тържественото запалване на светлините на градската елха и празничен коледен концерт за деца ще се проведе навръх Никулден. Традиционно събитието ще бъде от 18.00 часа на площад „Независимост“. В концерта ще вземат участие детски вокални и танцови състави от морската столица.
Хороскоп Виж всички
Новини
Гастрит - причини, симптоми и как да се справим
Днес броят врабчетата в цялата страна
Православната църква отбелязва Светла събота и Св. Йоан Кръстител
VICTORIA представи новия си сингъл „ASHES“
Емоционално завръщане: Селин Дион представи сингъла Dansons
„Ох, на мама!” организира двудневен форум за бременни и родители
Столичният инспекторат с нови проверки: Правила за разходка на кучета
Уилям Дефо ни кани на „Празненството“ в кината от днес
QR кодове разказват историята на “Двореца” в Балчик
Розов часовник отброява времето до началото на Джиро д'Италия в България
Община Стара Загора предупреждава за фалшиви съобщения, генерирани от AI