Британски скулптори откриват безплатно пясъчно училище в Бургас 19 септември, 2023
Британските скулптори Пол и Реми Хогарт, които от години творят на бургаския плаж, откриват безплатно пясъчно училище в Бургас.
То ще се провежда всеки уикенд от 23 септември до 21 ноември на бургаския плаж, а при добри метеорологични условия и засилен интерес ще продължи и през зимните месеци.
Инициативата предвижда всяка събота и неделя майсторите на скулптури от пясък - Пол и Реми Хогарт, да водят двучасови уроци по пясъчна скулптура в реална среда.
Тъй като и двамата са англоговорящи, е препоръчително учениците, които желаят да участват, да владеят поне начално ниво на английски език, за да могат да комуникират по-пълноценно по време на обучението.
Школата ще бъде безплатна и ще осигурява необходимите подръчни материали за изработката на фигурите.
Реми и Пол Хогарт са артисти на свободна практика от Великобритания, които пътуват и творят по целия свят.
От десет години живеят в България и избират Бургас за свой дом, където от няколко години ваят разнообразни скулптури от пясък на плажа.
Създават ги през всички сезони - както в делнични, така и в празнични дни, като често се вдъхновяват от българските празници.
Тe извайват не само фигури на различни животни, популярни герои, но и образите на известни българи.
Хороскоп Виж всички
Новини
Брюксел настоява Meta да промени алгоритмите на Facebook и Instagram
Проектирането на Околовръстния път на София между „Бъкстон“ и „Люлин“ започва в края на годината
Прея представи нов сингъл с усещане за лято, море, скали и вятър
Ая и Emil TRF - една неочаквано добра комбинация в "Катастрофа"
Мальовица отново събира туристически групи и семейства от цялата страна
Първо Лятно училище по фолклор събира деца в Кюстендилско
Замърсяване с пластмаса в Гърция: Доклад на WWF откри микропластмаси по крайбрежието
524-метрова водна стена: Историята на най-мощното мегацунами в Аляска
Почина рок легендата Бони Тайлър на 75-годишна възраст
Беатрис - новото име на музикалната сцена в България
Отиде си голямата поетеса и автор на обичани песни - Надежда Захариева