Изплащат по-високи суми за гледане на дете през втората година 28 юли, 2023
През август Националният осигурителен институт ще изплати със задна дата - от 1 януари новите, по-високи суми за гледане на дете през втората година от майчинството.
С приемането на бюджета за тази година депутатите приеха, че обезщетението за отглеждане на дете до 2-годишна възраст и за отглеждане на дете до 8-годишна възраст от бащата или осиновителя - се увеличава от 710 на 780 лева.
Националният осигурителен институт вече подготвя списъци на родители, които освен месечно плащане на обезщетения ще получат и остатъка за първите седем месеца на годината. Допълнително това са по 70 лв. на дете.
През първото тримесечие на годината обезщетение за отглеждане на дете през втората година майчинство са получили 46 600 души.
До момента майките/бащите получават обезщетение от 710 лева, а от август и със задна дата от януари - вече 780 лева, за отглеждане на дете през втората година на майчинството.
Хороскоп Виж всички
Новини
Софийският университет е сред първите 40 % на най-добрите в света
Стара Загора кани жителите да се включат в засаждането на 13 хиляди фиданки
Sofia Christmas Fest открива ледена пързалка върху фонтаните пред НДК
НОИ: Пенсионерите в чужбина подават годишна „декларация живот“
Повечето българи смятат, че преходът не е приключил и демокрацията не е истинска
Най-емблематичната поза на Фреди Меркюри бе увековечена със специална монета
Олимпийският огън ще премине от Неапол през Рим до Милано
Община Свищов отличи 32 деца за добри постъпки през годината
България влиза в топ 10 на страните с най-натоварен трафик в света
Цените на горивата у нас продължават възхода си въпреки отсрочката за „Лукойл“
Пловдив открива зала „Африка и Австралия“ и първото зоокафе в България