Обсъждат ваканциите на учениците 25 юли, 2022
По-равномерно разпределение на почивките и учебните дни предлага Министерството на образованието и науката (МОН) за следващата учебна година.
Според проекта на заповед, публикуван за обществено обсъждане, ваканцията между първия и втория срок ще бъде пет дни - от 1 до 5 февруари 2023 г. Досега тя беше само един ден.
Последният ден на октомври 2022 г. ще бъде неучебен. Така есенната ваканция ще бъде четири дни, включително и с празничния 1 ноември.
Последните учебни занятия за 2022 г. ще бъдат на 23 декември. Учениците ще се върнат в клас на 3 януари 2023 г.
Великденската ваканция ще започне на 8 април 2023 г. за учениците от първи до 11-и клас и на 12 април за дванадесетокласниците. Всички ще влязат отново в училище на 18 април 2023 г.
Както и досега, няма да се учи в дните на задължителните държавни зрелостни изпити и на изпитите за национално външно оценяване в седми и десети клас.
Хороскоп Виж всички
Новини
Жеги и по-малко валежи ни очакват през новата седмица
Райън Гослинг става Духа на отмъщението в нов филм на Marvel
Симона Загорова и Мартин Светломиров обраха овациите с „Налей“
Шаная Туейн се завръща в родната си Канада с Little Miss Twain
Родители и тийнейджъри - мисия възможна! - част IV
Жеравна е домакин на юбилея на 100-те национални туристически обекта
TikTok е заплашен от глоба до 6% от оборота си заради профилите на непълнолетни
Мария Бакалова става посланик на българския туризъм
Том Круз е готов за продължението на „Дни на грохот“
С българския паспорт пътуваме без визи до 178 страни
Двудневен преход разкрива красотите на Врачанския Балкан и Лакатнишките скали