
Събор „Балкан фолк“ ще се проведе във Велико Търново 12 май, 2022

Старопланински събор „Балкан фолк“ отново събира във Велико Търново фолклорни състави и изпълнители от цяла България.
В продължение на няколко дни в в старопрестолния град ще бъде представена пъстротата на българската народна музика и танци.
Повече от 1500 певци, музиканти и танцьори ще излязат на сцената на Летния театър. 110 са съставите от цяла България, които са заявили участие, ще гостуват също формации от Черна гора и от Индия.
Двадесет и петото издание на големия музикален форум се провежда от 13 до 15 май включително. Във всеки един от трите дни концертната програма започва още в ранните следобедни часове.
Официалното откриване е на 13 май (петък) от 19,30 ч., а галаконцертът за закриването е в неделя /15 май/ от 20,00 ч.
Хороскоп Виж всички
Новини

Хасково празнува на Малка Богородица

Симитли празнува: Малка Богородица с шествие и концерт

Септември в Кюстендил ще бъде богат на плодородие и изкуства - музика и театър

Черен чесън - нов кулинарен тренд в България

Нов дует в поп фолка - Благо Борисов и Юнона

Александра Прийович роди момиче

Гоце Делчев празнува с размяна на книги и фестивала "Щастливо лято“

Защо първият учебен ден е толкова специален?

"Галаконцерт на българския талант" в София по случай Съединението на България

Пловдив отбелязва 140 години от Съединението с тържества и възстановка

НАП проверява 27 000 българи за недекларирани доходи
