Автомати за кучешка храна заработиха в Стара Загора 03 май, 2022
От днес в Стара Загора са поставени и работят вендинг машини, които срещу празна пластмасова бутилка дават порция храна за домашния любимец.
Кучематите са разположени в изградените места за свободна разходка на домашни любимци - в „Станционната градина“, в парк „Артилерийски“ ,в парк „Зеления клин“ и на „Аязмото“ близо до Митрополията.
Капацитетът на устройствата е достатъчен за едноседмично функциониране – приблизително веднъж седмично се зарежда контейнерът за храна, при което се освобождава и контейнерът за пластмасови бутилки.
Устройствата са автономни и не е необходимо включване към електрозахранване, тъй като са снабдени със соларни панели и работят изцяло със слънчева енергия.
Събраните разделно отпадъци от бункера ще бъдат предавани на организация за разделно събиране на отпадъци за по- нататъшното им оползотворяване.
Хороскоп Виж всички
Новини
В Дубай сервират „най-скъпата чаша кафе в света“ за 980 долара
31 декември и 2 януари – неработни дни заради въвеждането на еврото
„Парасоциален“ е дума на годината според Речника на Кеймбридж
Софийският университет е сред първите 40 % на най-добрите в света
Стара Загора кани жителите да се включат в засаждането на 13 хиляди фиданки
Sofia Christmas Fest открива ледена пързалка върху фонтаните пред НДК
НОИ: Пенсионерите в чужбина подават годишна „декларация живот“
Повечето българи смятат, че преходът не е приключил и демокрацията не е истинска
Най-емблематичната поза на Фреди Меркюри бе увековечена със специална монета
Олимпийският огън ще премине от Неапол през Рим до Милано
Община Свищов отличи 32 деца за добри постъпки през годината