Русе ще има нов плувен комплекс в Парка на младежта 19 април, 2022
Общинския съвет в Русе прие с квалифицирано мнозинство проекта за изграждане на нов плувен комплекс в Парка на младежта.
Той предвижда познатият на русенци открит плувен басейн „Норд“ да се ремонтира, обнови и да добие по-добър вид, без да се разрушава. Новият комплекс ще се използва целогодишно и ще разполага с открит 50-метров басейн, закрит басейн с размери 25 на 33 м и детски басейн.
Приходи ще се генерират още от планираната фитнес зала, зала за конференции, спа център и заведение за хранене. Двата големи басейна ще отговарят на изискванията за републикански състезания по плуване и международни турнири по водна топка, като капацитетът е достатъчен, за да се ползва свободно и от гражданите.
В перспектива общинското ръководство планира след завършване на обекта плуването да се включи и в учебната програма на всички русенски ученици.
На предходното заседание, на което въпросът бе обсъден, в подкрепа на проекта се обявиха родители, треньори и спортуващите в русенските спортни клубове по плуване, триатлон, водна топка и гребане, които сега са принудени да плуват в недостатъчно големите 17 и 20-метрови басейни в града.
Хороскоп Виж всички
Новини
Папи Ханс излиза като матадор в дуел срещу любовта
Кюстендил откри „лечебница на открито“ на Хисарлъка
Пепа се завръща на музикалната сцена с балада
Първа помощ: Как да спасим живот в първите решаващи минути
Май идва с амплитуди: От -3° в планините до 35° в края на месеца
БДЖ пуска нов нощен влак по Подбалканската линия за лятото
Хасково е домакин за 23-ти път на Националния фестивал на камерния танц
Конкурс "Природата има нужда от нас" предизвиква деца и ученици в Смолян
Две пълнолуния и Синя луна очакваме през май 2026 г.
Lady Gaga и Doechii с общ хит за The Devil Wears Prada 2
NASA изключи инструмент на Voyager 1, за да пести енергия