70% повече туристи през това лято 18 септември, 2021
През това лято броят на туристите, които са почивали край морето, се е увеличил със 70 на сто в сравнение с миналата година, съобщи министърът на туризма Стела Балтова, която се срещна с представители на бранша.
Тя определи сезона като динамичен, нелесен и доста кратък.
Броят на гостите до края на август е 3,7 милиона души, от които 1,4 милиона са чужденци, посочи Балтова.
Най-много са били летовниците от Румъния. При тях увеличението е 103 процента в сравнение с лято 2020. Рязко нарастване има и при гостите от Полша, Германия, Украйна, Чехия, допълни Балтова.
По думите й през този месец предстои страната ни да подпише меморандум в областта на туризма с Полша.
Подготвят се и промени в закона за туризма, които да позволят самостоятелност на 9-те туристически района в страната.
Хороскоп Виж всички
Новини
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г. и въвежда лични осигуровки за чиновници
Бизнесът отчете ръст на туристите през юни и съзря негативна кампания срещу Черноморието
„Ven PaCa“ - първият сингъл на EXPOSƎ с легендарния Франки Мюлер
Лятото и световъртежите – какво трябва да знаем?
„Можеш да го направиш“ е мотото на Международния олимпийски ден
Експерти предупреждават за петте най-чести грешки при пиенето на вода в летните жеги
„Играта на играчките 5“ постигна исторически успех в боксофиса
КЗП започна масирани проверки на цените по Южното Черноморие
Два дни Троян спортува с Лора Христова
"Аз и ти" - една специална песен от Ина Гаярди
"Чичопей“ учи децата на София на любов към природата