
По 20 деца в смесени яслени групи в Русе 20 май, 2021

Увеличава се капацитетът на смесените яслени групи в някои от детските ясли в Русе. Това ще бъдат Детска ясла №1, Детска ясла №4, Детска ясла №8, Детска ясла № 9, Детска ясла №12 и Детска ясла №15.
Това решение взеха общинските съветници днес на своето 22-ро заседание.
На територията на Община Русе функционират 9 общински детски ясли с разкрити 34 смесени дневни групи към тях, като всяка от тях се посещава от 8 до 16 деца. С приетото решение броят на децата се увеличава на 20.
Оказва се, че много деца остават неприети в детските заведения.
Съгласно изискванията на Наредбата за условията и реда за записване, отписване и преместване на деца в общински детски ясли на територията на община Русе класиране и прием на деца се извършва целогодишно при наличие на свободни места в детската ясла.
При направения анализ средногодишно при обявени свободни места и направено електронно класирането между 8 – 10 пъти в годината е установено, че извън класирането са останали 16 деца за Детска ясла №1, 20 деца за Детска ясла №4, 22 деца за Детска ясла №8, 21 деца за Детска ясла №9, 16 деца за Детска ясла №12, 18 деца и Детска ясла №15.
Посочените детски ясли отговарят на здравните изисквания съгласно действащата Наредба №26 на МЗ за устройството и дейността на детските ясли и детска млечна кухня, като материално-техническата им база към момента е обзаведена и оборудвана за отглеждане на „до 20 броя деца в смесена дневна група“.
Хороскоп Виж всички
Новини

Емоционалното хранене: защо посягаме към храната, когато не сме гладни

Елеонора Зуганели с разказ за любовта в новия й сингъл „S’Eroteuomai“

Десита посвети песен на добрите момчета

Що е то дислалия?

Ловеч събира стотици млади състезатели на колела през уикенда

Рекорден брой участници в 42-ото издание на Софийския маратон

ЕК отпуска 7,4 млн. евро за български земеделци, пострадали от климатични щети

Австрия заплашва с отказ от домакинство на „Евровизия 2026“, ако Израел бъде изключен

Приходите от нощувки през август растат с 14,1% до 663,7 млн. лв.

Дария Томова със силен дебют в българската музика

Севлиево посреща най-вкусния и пъстър празник
