
Започва най-важният пост - Великият 15 март, 2021

Най-важният пост - Великият или Великденският, започва от днес - седем седмици преди Великден.
Великият пост припомня за четирийсетдневния пост на Исус Христос в пустинята, въвежда в Страстната седмица и в най-светлия християнски празник Възкресение Христово.
Постът не е просто диета - въздържанието от определени храни /най-вече на тези от животински произход/ не е самоцелно. Идеята на поста е чрез лишаване на тялото, да се смири душата. Смята се, че когато пости и се моли, човек се доближава до Бога.
Според православната традиция постът е най-строг през първата и последната седмица, особено през Страстната седмица и на Разпети петък. Първият ден, през който се разрешава риба, е Благовещение - на 25 март.
Строгият пост не се препоръчва на болни, на малки деца, на възрастни хора, на бременни жени и кърмачки.
Хороскоп Виж всички
Новини

В Благоевград започват нощните дежурства в аптеки

Ирина Флорин ще посрещне Свети Валентин с концерт

Племенникът на Майкъл Джексън ще изиграе Краля на попа в биографичния филм "Майкъл"

Община Троян дава по 450 лева еднократна помощ при раждане на дете

Цветелина Грахич и Кристиян Шаламанов се обясниха в любов

Отделяме едва 45-70 секунди за миене на зъби

Летим от София до Ереван от април

Традиционният базар за мартеници в Ямбол започва на 16 февруари

Температурите през февруари от между минус 12 до 20 градуса

Коронацията на крал Чарлз III може отново да събере „Спайс гърлс”

Pavell & Venci Venc’ се завръщат с нови идеи, нова музика и много големи планове
