
Снежен фестивал на Витоша 23 януари, 2021

За шеста поредна година Фондация „София - европейска столица на спорта“ организира снежен фестивал на Витоша. Новите елементи тази година са оформянето на шейни зона и обучение срещу лавинна опасност.
Началото на събитието е утре в 10 часа. То ще започне с катерене до Черни връх, стартът е от хижа „Алеко“.
В 10.30 започва гигантският слалом. В него могат да се включат дори скиори с начална подготовка, като за децата ще бъде подготвен по-олекотен терен.
В 11.30 предстои спускане с колела в снежни условия. Това организаторите определят като една от най-големите атракции.
Ще бъде представена първата зона за шейни на „Алеко“, която се намира близо до хижата. В 11 ще започне спускането с шейни, а записването на участниците е планирано да започне от 10 ч. В 12.15 ще има ски бягане.
В програмата са включени и конкурси за снежни фигури.
Снежният фестивал ще приключи в 13 часа.
Хороскоп Виж всички
Прочети още


Днес чистим Витоша

Седми Фестивал на лавандулата
Новини

Роксана се впусна в дует с млад изпълнител

Котка за домашен любимец - всичко, което трябва да знаем за отглеждането ѝ

София посреща финала на екоинициативата "Книги за смет"

Стара Загора отбелязва своя празник

Тони Стораро записа песен на Василис Карас

Ваксините - полезно е да знаем!

Бургазлии ще решават екологични загадки в играта “Бургас, раздвижи се!“

„Момчилград – сърцето на Източните Родопи“ гостува в София

Строги правила за смартфоните подобряват съня на тийнейджърите

Графа тръгва на път с нова онлайн поредица „Приятно ми е, Влади“

Еврото идва: Микро фирми теглят до €10 000 преди 1 януари
