
Започват проверки за опасни играчки 15 ноември, 2020

От 17 ноември Държавната агенция за метрологичен и технически надзор започва проверки на предлаганите на пазара по Коледа детски играчки, електрически светлинни гирлянди и пиротехнически изделия.
Кампанията се провежда вече девета поредна година и ще продължи до 22 декември 2020 г.
За светлинните гирлянди ще се акцентира дали са обявени технически параметри и инструкции, свързани с безопасната употреба.
При проверката на детските играчки фокусът ще е насочен към възможност за отделяне на малки детайли или части, които крият риск за поглъщане и задушаване при употреба от деца под 3 годишна възраст.
Анализът на резултатите от проведената кампания в предходната 2019 година показа, че на пазара в предпразничния период се разпространяват несъответстващи играчки и светлинни гирлянди от нисък ценови клас, които са и с неясен произход.
Хороскоп Виж всички
Новини

Франсис Форд Копола получи награда за цялостно творчество

Частица от мощите на Свети Георги пристига за втори път у нас

Времето през май - повече валежи и температури от 2° до 33°

Добри новини от Шумен - зелени огради и обновени 30 пейки в парка „Кьошковете”

Теодора и Илиян Сандрев представят истинска фолклорна магия

Празник с кауза организира болницата в Габрово

От днес винетките поскъпват

Фолклорен спектакъл в Стара Загора: "Фолклорен диалог" обединява два елитни ансамбъла

Засилени проверки по пътищата за майските празници: жандармерия и пътна полиция с мащабна акция

Гуцанов: Няма да се отнемат права на пенсионери, а системата ще се надгражда внимателно

"C’est La Vie": Музикалният наръчник за живота от Дара Екимова
