Честит празник, Кърджали! 21 октомври, 2020
21 октомври е Денят на Кърджали - отбелязват се 108 години от Освобождението на града от турско робство.
От 10 до 12 часа ще има поднасяне венци и цветя пред паметника на ген.Делов и Паметника на Освободителите. А тържеството в Градската градина е от 12 часа.
От общината обявиха, че заради извънредната обстановка и противоепидемиологичните мерки няма да има тържествено ученическо шествие, участие на Гвардейския отряд и Мажоретния състав.
Добрата новина от Кърджали е, че ще има нова многофункционална спортна зала.
Първата й копка бе направена на 19 октомври. Първоначално терена, където трябваше да бъде построена новата спортна зала беше в кв. „Студен кладенец”.
След изразено несъгласие от страна на спортната общественост и поредица от срещи с кмета д-р инж. Хасан Азис, е взето решение да бъде отреден терен в близост до спортната зала „Арпезос”. Това бе скрепено с акт на Общинския съвет от април 2019 година, с който безвъзмездно чрез дарение бе прехвърлена собствеността на имота на Министерството на младежта и спорта.
Хороскоп Виж всички
Новини
„Битка след битка“ спечели шест награди БАФТА
България завърши на 28-то място по медали на Зимната олимпиада
България ще има поклоннически маршрут като испанския Камино
Филм с българско участие спечели „Сребърна мечка" на Берлинале
Как да запазим мозъка си здрав – ежедневни стъпки за силна памет
Сирни заговезни: Време за прошка, древни традиции и духовна подготовка за Великия пост
Исхемична болест
Валя Балканска е номинирана за „Вдъхновител и пазител на непреходните ценности“
Магията на зелените очи: Защо те са най-редкият и мистичен феномен в света
Стара Загора е домакин на мащабен Панаир на науките и технологиите
Софийското метро изпреварва Варшава по мащаб до 2027 година