Google Maps най-накрая добавя скоростомер в реално време за Android Auto 20 юли, 2026

Google Maps най-накрая добавя скоростомер в реално време за Android Auto
Снимка: unsplash.com

Технологичният гигант Google най-накрая въвежда интегриран скоростомер в реално време за платформата Android Auto. Тази ключова функционалност липсваше в автомобилния интерфейс на Google Maps в продължение на години, въпреки че Apple CarPlay разполага с подобна възможност от миналата година, а сестринското приложение Waze я поддържа отдавна.

Промяната вече се тества от първите потребители, които забелязаха новия индикатор по време на шофиране в Канада и Индия.

Новата функция е забелязана в бета версията на приложението, но активирането ѝ не зависи единствено от обновяването през магазина за приложения.

Google прилага стандартния си подход за постепенно пускане през сървърите, което означава, задействането става поетапно по географски региони. В режим на цял екран скоростомерът се показва ясно върху картата, като работи безпроблемно и с многопанелния интерфейс Coolwalk за едновременно управление на медия и навигация.

Визуализацията се адаптира спрямо режима на шофиране. При активирана дестинация навигацията показва както текущата скорост, така и официалното ограничение за участъка, докато при свободно шофиране екранът визуализира само темпото на автомобила.

За да се използва функцията, шофьорите трябва да проверят дали превключвателят за скоростомер е активен в настройките за навигация на смартфона. Важно е да се отбележи, че показанията разчитат изцяло на GPS сигнал и могат да показват отклонения в тунели или райони с високи сгради.

За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!

 

Хороскоп Виж всички

Новини

Нотификация