Васил Терзиев предлага училищата в София да започват с химни и спорт 19 септември, 2025
Кметът на София Васил Терзиев ще внесе в Столичния общински съвет предложение за въвеждане на две нови инициативи в училищата.
Първата идея е всеки понеделник учебният ден да започва с химна на България и с химна на Европейския съюз.
Според Терзиев това ще бъде напомняне за националната ни история и гордост, но и символ на принадлежност към общото европейско бъдеще.
„Тези символи не са просто протокол – те са усещане за заедност и общност“, подчерта градоначалникът.
Втората инициатива е насочена към най-малките ученици – от първи до четвърти клас. Те ще започват деня си с кратка физическа активност под формата на упражнения или танци, подготвени от общината. Целта е да се възпита любов към движението и да се създадат по-здрави и енергични деца.
„София има нужда от нови традиции, които да обединяват поколенията и да изграждат ценности. Това са малки стъпки, но вярвам, че ще помогнат на децата да бъдат по-уверени, по-свързани и по-щастливи“, посочи Терзиев.
Инициативите вече са били обсъдени с бившия и настоящия директор на РУО София-град – Ваня Кастрева и Елеонора Лилова, със Съюза на ръководителите в системата на народната просвета и с общински съветници.
Хороскоп Виж всички
Новини
КЗК разширява мащабния анализ на храните с проверка на пазара на плодове и зеленчуци
Висока опасност от лавини в планините: Спасителите съветват да се избягват високите зони
Ново проучване поставя под въпрос ефективността на фастинга при борбата с излишните килограми
Майли Сайръс се завръща като Хана Монтана
Магда в „Изгаряш ме бавно“ - нова музика и жена, която отказва да бъде спрянa
Цяла България почита 153-тата годишнина от гибелта на Васил Левски
Годината на Огнения Кон носи възможности, сила и приключения
Две български салати са в топ 3 на най-добрите в света
Сара и Асен Лаутари представят новия си сингъл „На чисто“
Пулсът – невидимият диригент на сърцето
Папи Ханс задава болезнени въпроси в „Непознат“