Времето през следващите дни: Горещини, последвани от бури 20 юли, 2025
През следващите дни в България времето ще бъде предимно слънчево, но следобед ще се развива купеста облачност, която може да доведе до изолирани краткотрайни валежи.
Вятърът ще остане слаб и променлив, като в много райони ще стихва временно. Температурите ще продължат да се покачват, като от вторник следобед в низините ще бъде изключително горещо, с максимални стойности между 35° и 40°.
В събота над страната ще премине добре изразен студен фронт. От запад на изток ще се развие мощна купесто-дъждовна облачност, като на много места се очакват краткотрайни валежи и гръмотевични бури.
Възможни са и градушки, а на отделни места явленията ще бъдат интензивни. Вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и ще донесе по-хладен въздух.
През нощта срещу неделя атмосферното смущение ще достигне и Източна България, като постепенно ще затихне.
Хороскоп Виж всички
Новини
По-високо потребление вдигна сметките за ток през февруари
Бургас отхвърли карта от 1 евро за градския транспорт за пенсионери
Бананите: Естествено средство за по-добро настроение и сън
Социалните мрежи увеличават желанието на младежите да пият алкохол
Българска певица и популярен турски актьор излизат на сцената на Сан Ремо
Благоевград ще бъде домакин на шест фестивални дни - от фолклора до Бродуей
Учени създадоха гел, който произвежда кислород за заздравяване
Кои са най-добрите дестинации, хотели и плажове за предстоящата година?
„Битка след битка“ спечели шест награди БАФТА
България завърши на 28-то място по медали на Зимната олимпиада
България ще има поклоннически маршрут като испанския Камино