Лятото дойде - до края на юни ни очаква горещо време с над 35° 21 юни, 2025
Астрономическото лято започна у нас в 5:42 часа тази сутрин. Днес е и лятното слънцестоене, като продължителността на деня е 15 часа и 19 минути, като това е най-дългият ден в годината.
Летният сезон ще завърши с есенното равноденствие (около 23 септември в Северното полукълбо и около 22 март в Южното полукълбо).
До края на юни температурите ще бъдат по-високи от климатичните норми, сочи прогнозата на НИМХ.
През следващите дни времето ще бъде слънчево, бързо ще се затопли и в средата на новата седмица в цялата страна ще бъде горещо. В неделя след обяд над източните и планинските райони ще се развие купеста облачност, без валежи. Вятърът ще бъде слаб, в неделя все още със северна компонента, а в понеделник ще се ориентира от юг, в по-голямата част от страната временно ще стихва.
Температурите ще се повишават и в сряда и четвъртък максималните ще бъдат около и над 35°.
В петък се повишава вероятността за развитие на по-значителна купеста и купесто-дъждовна облачност и изолирани краткотрайни валежи след обяд в западните райони.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Температури до 18 градуса и валежи в Западна България
Целият православен свят чества Възкресение Христово
Гастрит - какви са причините, симптомите и как да се справим?
Приключения за малки и големи организират край Казанлък на Велика събота
Православният свят отбелязва Велика събота преди Възкресение
Теа Тайрович и Дадо Полумента покоряват Балканите с дуета "Шамар"
Великден с делфините във Варна ще бъде безплатен за децата до 12 години
Православният свят отбелязва Разпети петък
Три милиона бездомни котки обитават улиците на Гърция
Бул. „Тодор Каблешков“ вече е напълно завършен в София
БПЦ няма да лети за Благодатния огън заради войната в Близкия изток