Панорамен асансьор ще свързва Морската градина с крайбрежната алея на Варна 29 май, 2025
Проектът за изграждане на панорамна асансьорна кула във Варна, която ще свързва Морската градина с крайбрежната алея, вече има одобрено разрешително за строеж, съобщава БГНЕС.
Изграждането на съоръжението ще започне след 1 октомври. Асансьорът ще осигури директна връзка между Приморски парк и крайбрежната зона, като са съобразени нуждите на хора с увреждания, семейства с детски колички и велосипедисти.
Асансьорът ще е безплатен за всички посетители. Той ще работи през светлата част на денонощието, а през нощта достъпът ще е осигурен чрез стълбищната клетка. Проектът е на „Холдинг Варна“ АД. Предвижда се след изграждането му съоръжението да бъде предадено за управление и поддръжка на Община Варна, което ще гарантира неговото дългосрочно функциониране в полза на гражданите и гостите на града.
За още новини от страната – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
„Парасоциален“ е дума на годината според Речника на Кеймбридж
Софийският университет е сред първите 40 % на най-добрите в света
Стара Загора кани жителите да се включат в засаждането на 13 хиляди фиданки
Sofia Christmas Fest открива ледена пързалка върху фонтаните пред НДК
НОИ: Пенсионерите в чужбина подават годишна „декларация живот“
Повечето българи смятат, че преходът не е приключил и демокрацията не е истинска
Най-емблематичната поза на Фреди Меркюри бе увековечена със специална монета
Олимпийският огън ще премине от Неапол през Рим до Милано
Община Свищов отличи 32 деца за добри постъпки през годината
България влиза в топ 10 на страните с най-натоварен трафик в света
Цените на горивата у нас продължават възхода си въпреки отсрочката за „Лукойл“