
В Ямбол поставиха пейка с ергономичен дизайн 28 май, 2021

Пейка с уникален дизайн е монтирана в Градския парк на Ямбол, в близост до големия розариум. Произведена е в Кралство Нидерландия и е дарена на Община Ямбол.
Изработена е от изключително издържлива тикова дървесина. Този вид дърво е известно със своите качества и устойчивост на атмосферни влияния, което го прави по-подходящ избор за изработка на градински мебели от всеки друг вид дърво.
Предстои по неин модел да бъдат изработени още пет пейки от този вид, които ще бъдат разположени в Градския парк или на други подходящи места в града.
Благодарение на своя ергономичен дизайн, тази пейка е удобно място за почивка и отпускане на цялото тяло.
Предстои и стартирането на инициатива за смяна на старите скамейки в Градския парк. Планирано е поетапно те да бъдат заменени с нови. Старите пейки няма да бъдат изхвърлени, а ще се монтират в различни квартали на Ямбол.
Хороскоп Виж всички
Новини

Франсис Форд Копола получи награда за цялостно творчество

Частица от мощите на Свети Георги пристига за втори път у нас

Времето през май - повече валежи и температури от 2° до 33°

Добри новини от Шумен - зелени огради и обновени 30 пейки в парка „Кьошковете”

Теодора и Илиян Сандрев представят истинска фолклорна магия

Празник с кауза организира болницата в Габрово

От днес винетките поскъпват

Фолклорен спектакъл в Стара Загора: "Фолклорен диалог" обединява два елитни ансамбъла

Засилени проверки по пътищата за майските празници: жандармерия и пътна полиция с мащабна акция

Гуцанов: Няма да се отнемат права на пенсионери, а системата ще се надгражда внимателно

"C’est La Vie": Музикалният наръчник за живота от Дара Екимова
