
Тестват учениците за Covid-19 само по желание 11 Февруари, 2021

Учениците от 1 до 12 клас ще бъдат тествани с антигенни тестове, но само по желание и със съгласието на родителите. Антигенното тестване няма да се прави в детските градини.
Това става ясно след среща на министрите на здравеопазването и на образованието с представители на родителски организации, по време на която са били обсъдени най-често задаваните родителски въпроси относно възможността децата им да бъдат изследвани с бързи антигенни тестове.
Целта на тестването е да се направи „моментна снимка“ на заболеваемостта в училищата след частичното възстановяване на учебния процес и по този начин ще се гарантира максимално безопасна среда, за да продължи присъственото обучение.
За всяко отделно училище ще бъдат определени времето и медицинските специалисти, които ще извършат тестването.
Хороскоп Виж всички
Новини

Дислалия при деца – причини, симптоми и лечение

Енрике Иглесиас се събра с аржентинска суперзвезда

Райна отново празнува рождения си ден с подарък за феновете

Бургас организира спортен уикенд и келтски фестивал с игри

Понор планина и митичния връх Була

НКЖИ внедри модерна информационна система за управление на влаковото движение

В Ямбол се изграждат нови комбинирани велосипедни и пешеходни алеи

Елия Тодорова от 4 Magic стартира самостоятелна кариера

Два филма си поделиха голямата награда от "Златна роза"

"Използвай сърцето си, за да знаеш" - полезни съвети от специалистите

Спонсорирана статия: Гардероб в цветовете на есента. Магазините за дрехи ни засипват с нови колекции. Кои цветове и десени са водещи?
