The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай

Тайбе Юсеин - осма в класацията "Спортист на Балканите"

27.12.2018
Световната и европейска шампионка по борба грабна приза в българската класация "Спортист на годината" за 2018 г.

Световната и европейска шампионка по борба - Тайбе Юсеин, се нареди на осмо място в класацията "Спортист на Балканите" за 2018 г.

Допитването се провежда между информационните агенции на България, Сърбия, Румъния, Турция, Гърция, Македония, Черна гора, Хърватия, Албания и Босна и Херцеговина. Юсеин, която грабна приза "Спортист на годината" у нас, спечели европейско злато през май и се качи на най-високата стълбичка на световното първенство през октомври. Тя завърши годината и без поражение.

Победител в класацията стана капитанът на националния отбор по футбол на Хърватия - Лука Модрич. С негова подкрепа "ватрените" достигнаха сензационно до финал на световното първенство в Русия, където загубиха от Франция. С клубния си тим "Реал" Мадрид пък хърватинът спечели Шампионската лига и титлата от Световното клубно първенство. Модрич изпревари световния номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович. Сръбският любимец успя да се възстанови след тежки контузии, да се върне на върха и да триумфира на "Уимбълдън" и на Откритото първенство на САЩ.

Челната тройка се допълва от световната номер 1 в женския тенис - румънката Симона Халеп, която спечели "Ролан Гарос". Любопитно е, че Модрич е едва вторият футболист, печелил престижната класация. Преди него тази чест имаше само Христо Стоичков през 1994 г.

В момента Най-добрият микс от песни 00:00 - 11:00
  • Clean Bandit, Marina, Luis Fonsi Baby 07:01 в момента
  • Lepa Brena Ti Si Moj Greh 06:58 Предишна
  • Anelia Day Mi Oshte 06:54 Предишна
  • Triantafylos Xtipise Kokkino 06:51 Предишна
  • Dara Bubamara Ljubomora 06:47 Предишна
  • Toni Dimitrova, Plamen Stavrev Chasha Kafe 06:44 Предишна
  • Theodosis Kotsis Den To Pistevo 06:41 Предишна