The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай

Претендентите за тазгодишните “Оскар”-и

22.01.2019
Филмите "Рома" и "Фаворитката" водят с по 10 номинации за престижните отличия

В Холивуд бяха обявени номинациите за тазгодишните филмови награди "Оскар". Филмите "Рома" и "Фаворитката" водят с по 10 номинации за престижните отличия.

"Рома" и "Фаворитката" са сред осемте продукции, които ще си оспорват топ отличието за най-добър филм заедно с "Роди се звезда", "Зелената книга", "Черната пантера", "Черен в клана", "Бохемска рапсодия" и "Вице".

В категорията за най-добър актьор са номинирани Крисчън Бейл за "Вице", Брадли Купър за "Роди се звезда", Рами Малек за "Бохемска рапсодия", Виго Мортенсен за "Зелената книга" и Уилям Дефо за "Ван Гог: Пред портите на вечността".

Носителката на "Оскар" за най-добра актриса ще бъде избрана измежду Ялица Апарисио за "Рома", Глен Клоуз за "Съпругата", Оливия Колман за "Фаворитката", Лейди Гага за "Роди се звезда" и Мелиса Маккарти за "Можете ли да ми простите?".

Махершала Али, Сам Елиът, Адам Драйвър, Ричард Грант и Сам Рокуел са номинирани за награда "Оскар" в категорията за най-добър актьор в поддържаща роля.

Махершала Али е с номинация за ролята си в "Зелената книга", Сам Елиът - за "Роди се звезда", Адам Драйвър - за "Черен в клана", Ричард Грант - за "Можете ли да ми простите?" и Сам Рокуел за "Вице".

Ейми Адамс, Марина де Тавира, Реджина Кинг, Ема Стоун и Рейчъл Вайс са номинирани за "Оскар" в категорията за най-добра актриса в поддържаща роля. Ейми Адамс е с номинация за ролята си във "Вице" ("Vice"), Марина де Тавира - за "Рома", Реджина Кинг - за "Ако Бийл стрийт можеше да говори", Ема Стоун - за "Фаворитката" и Рейчъл Вайс - също за "Фаворитката".

Ето и номинираните в останалите категории:

 „Най-добър режисьор“

Алфонсо Куарон за "Рома" (Roma)
Спайк Лий за „Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
Адам Маккей за "Вице" (Vice)
Павел Павликовски за "Студена война" (Cold War)
Йоргос Лантимос за "Фаворитката" (The Favourite)

 „Адаптиран сценарий“

Джоел Коен и Итън Коен за "The Ballad of Buster Scruggs"
Никол Холфсенър и Джеф Уайти за „Можете ли да ми простите“ (Can You Ever Forgive Me?)
Бари Дженкинс за „Ако Бийл стрийт можеше да говори“(If Beale Street Could Talk)
Чарли Уачтел, Дейвид Рабоновиц, Кевин Уилмот и Спайк Лий за „Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
Ерик Рот, Брадли Купър и Уил Фетърс за „Роди се звезда“ (A Star Is Born)

 „Оригинален сценарий“

Дебора Дейвис и Тони Макнамара за "Фаворитката" (The Favourite)
Алфонсо Куарон за "Рома" (Roma)
Адам Маккей за "Вице" (Vice)
Ник Валелонга, Брайън Къри и Питър Фарели за "Зелената книга" (Green Book)
Пол Шрейдър за "First Reformed"

 „Операторско майсторство“

Лукаш Зал за "Студена война" (Cold War)
Алфонсо Куарон за "Рома" (Roma)
Роби Райън за "Фаворитката" (The Favourite)
Кейлъб Дешанел за "Never Look Away"
Матю Либатик за „Роди се звезда“ (A Star Is Born)

 „Най-добър анимационен филм“

"Феноменалните 2" (Incredibles 2)
"Островът на кучетата" (Isle Of Dogs)
"Мирай" (Mirai)
"Ралф разбива интернета" (Ralph Breaks The Internet)
"Спайдърмен: В Спайди-вселената" (Spider-Man: Into The Spider-Verse)

„Най-добър чуждоезичен филм“

„Capernaum“ – Ливан
„Roma“ – Мексико
„Never Look Away“ – Германия
"Cold War" - Полша
"Shoplifters" - Япония

 „Оригинална музика“

„Черната пантера“ (Black Panther)
„Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
„Ако Бийл стрийт можеше да говори“(If Beale Street Could Talk)
"Островът на кучетата" (Isle Of Dogs)
„Мери Попинз се завръща“ (Mary Poppins Returns)

 „Оригинална песен“

“All The Stars” - „Черната пантера“ (Black Panther)
„Shallow“ – „Роди се звезда“ (A Star Is Born)
"I'll Fight" - "RBG"
"When a Cowboy Trades His Spurs for Wings" - "The Ballad of Buster Scruggs"
"The Place Where Lost Things Go" - "Мери Попинз се завръща" (Mary Poppins Returns)

 „Визуални ефекти“

"Отмъстителите: Война без край" (Avengers: Infinity War)
"Първият човек " (First Man)
"Играч първи, приготви се" (Ready Player One)
"Историята на Кристофър Робин и Мечо Пух" (Christopher Robin)
"Соло: История от Междузвездни войни" (Solo: A Star Wars Story)

 „Костюми“

"The Ballad of Buster Scruggs"
"Мери Попинз се завръща" (Mary Poppins Returns)
„Черната пантера“ (Black Panther)
"Фаворитката" (The Favourite)
„Кралицата на Шотландия“ (Mary Queen of Scots)

 „Грим и прически“

Горан Лундстром и Памела Голдамър за "Border"
Грег Канъм, Кейт Биско и Патриша Дихейни за "Вице" (Vice)
Джени Ширкор, Марк Пилчър и Джесика Брукс за „Кралицата на Шотландия“ (Mary Queen of Scots)

„Най-добър документален филм“

"Free Solo"
"Minding the Gap"
"Hale County This Morning, This Evening"
"Of Fathers and Sons"
"RBG"

„Сценография“

„Черната пантера“ (Black Panther)
"Фаворитката" (The Favourite)
"Мери Попинз се завръща" (Mary Poppins Returns)
"Първият човек " (First Man)
"Рома" (Roma)

„Късометражен игрален филм“

"Detainment"
"Mother"
"Marguerite"
"Skin"
"Fauve"

 „Късометражен анимационен филм“

"Animal Behaviour"
"One Small Step"
"Bao"
"Late Afternoon"
"Weekends"

 „Късометражен документален филм“

"Black Sheep"
"A Night at the Garden"
"End Game"
"Lifeboat"
"Period. End of Sentence."

 „Монтаж“

„Черен в клана“ (BlacKkKlansman)
"Зелената книга" (Green Book)
"Фаворитката" (The Favourite)
„Бохемска рапсодия“ (Bohemian Rhapsody)
"Фаворитката" (The Favourite)
"Вице" (Vice)

 „Звуков мишунг“

„Черната пантера“ (Black Panther)
„Рома“ (Roma)
„Бохемска рапсодия“ (Bohemian Rhapsody)
"Първият човек " (First Man)
„Роди се звезда“ (A Star Is Born)

 „Монтаж на звукови ефекти“

„Черната пантера“ (Black Panther)
"Нито звук" (A Quiet Place)
„Бохемска рапсодия“ (Bohemian Rhapsody)
„Рома“ (Roma)
"Първият човек " (First Man)

Номинациите бяха обявени от Трейси Елис Рос и Кумаил Нанджиани в театър "Самюъл Голдуин" в Бевърли хилс. Наградите на американската Академия за кинематографично изкуство и наука ще бъдат раздадени за 91-ви път на церемония в "Долби тиътър" в Лос Анджелис на 24 февруари.

В момента Най-добрият микс от песни 00:00 - 07:00
  • Gloria, Azis Ne Sme Bezgreshni 03:54 в момента
  • Aleksandra Mladenovic Samo Mi Sudite Posteno 03:50 Предишна
  • Anna Vissi Ola Ta Lefta 03:47 Предишна
  • Desislava Smeni Parolata Si 03:44 Предишна
  • Ceca Raznatovic Zarila Sam Zar 03:41 Предишна
  • Panos Kalidis Kou Pepe 03:38 Предишна
  • Emilia, Nidal Kaisar Bezumna Lyubov 03:34 Предишна
  • Uros Zivkovic Lutko Moja 03:30 Предишна
  • Anastasis Aggelou Sosto Ki Afto 03:27 Предишна
  • Slavi Trifonov I Bez Tebe 03:22 Предишна

Програма

23:00 - 00:00 Ретро микс

00:00 - 07:00 Най-добрият микс от песни

08:00 - 10:00 Капучино

10:00 - 12:00 ВИП зона

12:00 - 15:00 Честито