The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай

Гришо е на ½-финал в Ротердам, връща се в Топ 4

16.02.2018
С победата над Андрей Рубльов, Григор си гарантира завръщане на четвъртото място в световната ранглиста

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в зала в Ротердам с награден фонд 2 милиона евро, след като се справи успешно с руснака Андрей Рубльов с 6:3, 6:4 за 76 минути. Българинът достига полуфиналите на турнира за втори път след 2013 година.

С победата 26-годишният хасковлия си гарантира завръщане на четвъртото място в световната ранглиста, от което ще измести германеца Александър Зверев.

За място на финала Григор ще играе срещу номер 4 в схемата Давид Гофен (Белгия), който спечели без игра срещу отказалия се поради заболяване Томаш Бердих (Чехия).

Двамата за последно се срещнаха в мача за титлата на финалния турнир на АТП в Лондон през ноември, когато Димитров спечели със 7:5, 4:6, 6:3, за да запише петия си успех в шест мача срещу съперника.

Единствената победа на Гофен обаче е именно в Ротердам през миналия сезон с 6:4, 1:6, 6:3 на четвъртфиналите.

Снимка: БГНЕС

В момента Честито 19:00 - 23:00
  • Toni Storaro, Cvetelina Yaneva Bez Teb Lyubov 19:18 в момента
  • Viki Miljkovic Rdjendan 19:16 Предишна
  • Galena Za Pari 19:09 Предишна
  • Ivan Dyakov Dey Gidi Ludi Mladi Godini 19:04 Предишна
  • Giannis Ploutarxos Thisavros 19:00 Предишна
  • Lili Ivanova Ekspres Tango 18:57 Предишна