Пожарникари връчиха на Бионсе първото й „Грами“ за най-добър албум на годината 03 Февруари, 2025
Бионсе най-накрая спечели „Грами“ за най-добър албум на годината за кънтри албума си Cowboy Carter.
Изпълнителката има 99 номинации за водещите отличия в света на музиката, но досега се разминаваше с главната награда.
Победата на Бионсе сега я прави най-номинирания, най-награждавания изпълнител на наградите в историята - както и първата чернокожа жена, която претендира за голямата награда през този век.
"Изминаха много, много, много години. Искам да посветя това на Линда Мартел", каза Бионсе, приемайки наградата и визирайки първата комерсиално успешна изпълнителка в историята на кънтри музиката.
Бионсе спечели общо три отличия - и в категорията за най-добър кънтри албум за Cowboy Carter, както и за най-добро кънтри дуо/група заедно с Майли Сайръс за II Most Wanted. Така общият брой на статуетките "Грами" в кариерата ѝ достигна 35.
Тазгодишната 67-ата церемония за наградите "Грами" започна с няколко препратки към горските пожари в района на Лос Анджелис, които опустошиха града, но поставиха в центъра на вниманието неговата устойчивост. На сцената се качиха и пожарникари от окръг Лос Анджелис, за да представят наградата за албум на годината. Те бяха посрещнати от публиката с овации и на крака, заради работата си при потушаването на огнената стихия, разразила се в града през януари и нанесла тежки щети.
Освен албум на годината, "Голямата четворка" на наградите "Грами" включва призовете за запис на годината, песен на годината и най-добър нов изпълнител.
Две от топ отличията - за запис на годината и за песен на годината, което се присъжда за авторство, отидоха при Кендрик Ламар за хитовото парче Not Like Us. Рапърът каза, че ще посвети отличието си на Лос Анджелис.
В четвъртата водеща категория за най-добър нов изпълнител наградата спечели певицата Чапъл Роан.
За още музикални новини – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Община Стара Загора предупреждава за фалшиви съобщения, генерирани от AI
Природни добавки срещу хронично възпаление: Какво казва науката?
Почина композиторът Кирил Икономов, създателят на вечните хитове на Мая Нешкова
Графа продължава напред с „Картина“ и с книга във видео формат
"Мило мое" - най-емоционалният проект на Тита
Риана влезе в музикалната история
Фестивал за женското здраве събира водещи специалисти в Смолян
Световни звезди идват за Празника на розата в Казанлък
ЕС пуска приложение за проверка на възрастта в социалните мрежи
„Коварен капан: Бягство от отвъдното“ се завръща в кината този август
Лейди Гага се включва в саундтрака към Дяволът носи Прада - 2