Жители на Силистра готвят протест срещу новите правила за товарните автомобили 29 януари, 2025
Жителите на Силистра се готвят за протест срещу предложени промени в Наредбата за организация на движението в общината. Гражданското недоволство ще се изрази пред сградата на Общинския съвет, където се обсъждат измененията.
Според новите разпоредби ще се допуска по изключение преминаването на товарни автомобили до 3,5 тона през града. Това ще става по предварително определен маршрут, с индивидуално разрешително, издавано от кмета на общината, валидно за определен час между 8:00 и 18:00 часа.
Администрацията обосновава предложението с оплаквания от бизнеса, че сегашният режим създава логистични, времеви и финансови затруднения. Според кмета Александър Сабанов, Шенгенското пространство вече позволява на фирмите да искат по-свободно движение през града.
„Нашето решение е да въведем билети за преминаване, като на всеки час ще може да преминава един камион. Това ще ограничи натоварването“, заяви кметът.
Организаторите на протеста настояват, че промените трябва да бъдат обсъдени с жителите и да се вземе под внимание общественото мнение.
За още новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини
Три милиона бездомни котки обитават улиците на Гърция
Бул. „Тодор Каблешков“ вече е напълно завършен в София
БПЦ няма да лети за Благодатния огън заради войната в Близкия изток
Боядисване на яйца, спортни игри и шествие на Велики четвъртък в София
„Златни младоженци“ ще си кажат отново „Да“ в Търговище
Прощаваме се с Михаил Белчев - една от най-ярките личности в българската музика и култура
Виена вдигна глобите за изхвърлен фас на 70 евро
Как ще се движи градският транспорт в София в нощта на Възкресение
Кой ще е енергийно беден? Кабинетът прие нови критерии
„Благодаря“ събира фолклор и опера с послание за вяра и сила
Ученици от цялата страна отбелязват 150-годишнината от Априлското въстание