
Банско приема Световната купа по сноуборд 18 януари, 2025

135 сноубордисти от 19 страни се впускат в битка за Световната купа в Банско този уикенд.
България ще бъде представена от 11 сноубордисти в двата паралелни гигантски слалома, които ще се проведат на 18-19 януари. Българският тим ще бъде поведен от 34-годишния Радослав Янков, който е победител в Банско през 2017.
Янков загря за стартовете в родния зимен курорт с шесто място в паралелния слалом в Бад Гащайн, Австрия. Освен Радо, в Банско ще бъдат още световните шампиони при юношите Кристиан Замфиров, Петър Гергьовски, който за първи път попадна в топ 16 на състезание от СК в Бад Гащайн по-рано през седмицата, и Тервел Замфиров, както и двукратният сребърен медалист от Мондиала в Банско Александър Кръшняк. При жените са заявени Андреа Коцинова и Аглика Георгиева.
Пистата в Банско, който приема за четвърти път стартове от алпийския сноуборд, получи „зелена светлина“ за провеждане на състезанията, след като премина успешно контрола.
За още спортни новини - слушай радио Веселина - най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Почина легендарната актриса Даян Кийтън на 79 години

Емоционалното хранене: защо посягаме към храната, когато не сме гладни

Елеонора Зуганели с разказ за любовта в новия й сингъл „S’Eroteuomai“

Десита посвети песен на добрите момчета

Що е то дислалия?

Ловеч събира стотици млади състезатели на колела през уикенда

Рекорден брой участници в 42-ото издание на Софийския маратон

ЕК отпуска 7,4 млн. евро за български земеделци, пострадали от климатични щети

Австрия заплашва с отказ от домакинство на „Евровизия 2026“, ако Израел бъде изключен

Приходите от нощувки през август растат с 14,1% до 663,7 млн. лв.

Дария Томова със силен дебют в българската музика
