
Времето тази седмица: Слънчево начало, дъжд и сняг към уикенда 24 ноември, 2024

През първите дни от новата седмица времето ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Сутрин в низините и котловините ще има мъгли или инверсионна облачност. Минималните температури ще варират между -5° и 0°, а максималните - между 6° и 11°.
В сряда ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, който в четвъртък ще се ориентира от юг-югозапад, повишавайки дневните температури с 3-4 градуса. Временни увеличения на облачността ще се наблюдават, но вероятността за валежи е ниска.
В петък облачността ще се увеличи и от северозапад ще започнат дъждове, които до вечерта ще обхванат по-голямата част от страната. В Предбалкана и по високите полета на Западна България привечер и през нощта срещу събота дъждът ще премине в сняг.
В събота вятърът ще се ориентира от североизток, ще се усили и ще доведе до нахлуване на студен въздух. Валежите ще продължат, като в ниските райони ще са от дъжд, а в планинските и високите части на Западна България - от сняг, където ще се образува и снежна покривка.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

БДЖ въвежда нови автомати за билети: по-бързо и удобно пътуване

Все повече домакинства избират лизинг за леки коли

Важно за туристите - по-високи такси във Венеция и вечерен час в Аликанте

Летището в София вече носи името на Васил Левски

Почитаме паметта на Васил Левски на 18 и 19 февруари с ритуали в цялата страна

София бележи рекорден ръст на туристите през 2024 г.

Куриерските услуги поскъпват с 10% от 1 март

Ал Бано поканен за концерт в Москва за края на войната в Украйна

Ваня Щерева вдъхновява с новата си песен „Пак ще се влюбиш“

Живот след точката на пречупване – изборът между страданието и растежа

София е номинирана за "Европейска столица на демокрацията"
